C Строй Сребърна Флейта с Калъф от SML Paris | FL400E

Пазарна цена: 631 лв
566 лв
Вие спестявате: 65 лв (10%)
Безплатна доставка
Спести 10%
VSM FL400E
В наличност
+
Поръчай сега с 1 клик

C Строй Сребърна Флейта с Калъф от SML Paris

Тази флейта FL400E от SML Paris е със затворени отвори, сребърно-никелни. Флейтата на френския производител е в С строй, линейна и характерно за флейтите е от три части - глава, средно коляно и долно коляно със С става.

Флейтата е подходяща за начинаещи, като размерът й е леко по-къс на дължина. За удобството на флейтиста сме включили и калъф, който да предпази новия ти музикален инструмент от наранявания и всички външни условия. Калъфът разполага и с ремъци за носене през рамо.

Флейтата е сребриста, проектирана по дизайн с висококачествени материали, включително са използвани здравите германски пружини, както и за твое удобство - дясна опора за палеца. Механизмът й е Е, като разполага и с off set G клавиш, който прави флейтата още по-удобна за свирене и държане.

Ключови Характеристики 

•C строй

•Линейна

•Глава, средно коляно и долно коляно със С става

•Дясна опора за палеца

•Немски пружини / Off set G

•Е механизъм

•Сребриста

•Пистонни подложки и филц

•Мек калъф с ремък за през рамо

Технически параметри

Параметри 

Дължина L (mm)

Ширина W (mm)

Височина  H (mm)

Тегло Wt (kg)

Продукт

435

90

155 

1.3

Препоръчани аксесоари

Провери какви аксесоари можем да ти предложим в допълнение, за да можеш да се грижеш правилно за новия си музикален инструмент.

Какво е C строй Флейта?

Стандартната концертна флейта, наричана още флейта C, флейта Boehm, сребърна флейта или просто флейта, е поставена в C строй и има диапазон от около три и половина до четири октави, започвайки от нотата C4 (средна C, До). Най-високата стъпка на флейтата обикновено се дава като C7 До или (понякога) D7 Ре; по-опитните флейтисти обаче могат да достигнат до F♯7 Фа. Този тип флейта се използва в много ансамбли, включително концертни групи, военни оркестри, оркестри, ансамбли за флейта, а понякога и джаз групи и големи банди. Други флейти в това семейство включват пиколо, алт флейта и бас флейта. В сферата на флейтите има множество творения.

Повече за Флейтата

Флейтата е уникален, красиво и нежно звучащ духов инструмент от семейството на дървените духови инструменти. Флейтата е смята на грациозната дама на оркестъра, чиито глас е винаги мелодичен, изпълняващ с финес сложни сола и дори сравняван с птича песен по съвършенство.

Първите флейти в света датират от над 35 хиляди години и са представлявали духови инструменти, изработени от кост. Като всички останали инструменти, и флейтата претърпява своята еволюция и усъвършенстване и днес може да срещнете няколко типа флейти.

Напречните флейти или още познати като Западна концертна флейта (flauto traverso) са напречни дървени духови инструменти, които са изработени от метал или дърво. Те са и най-често срещаният вариант на флейтата.

Надлъжните флейти (блок флейта) са по-старият вариант и в продължение на години биват господарките на сценичното изкуство със своя характерен мек и приятен пеещ глас. Макар и да са по-тихи, те предлагат по-лек маниер на свирене.

Флейтата изначало е от по-високо звучащите музикални инструменти като обемът на инструмента е от до/си на малка до до/ре на четвърта октава. Днес може да намериш следните формати на флейтата:

-       Малка флейта или Пиколо – характерно остър, стъклено-пронизителен тон, докато в ниския си регистър издава тих, жален и хриплив звук, звучащата й октава е над тази на обикновената флейта;

-       Алто флейта – мека, възглуха, мистериозна, с обем кварта по-ниско;

-       Бас, контрабас и субконтрабас флейти – те преобръщат представата за флейтата и предлагат ниска, разлята, обемна звучност, огромни като размер и конструкция, те са по-трудни за изпълнения.

Флейтата винаги е привличала композиторите със своя ярък и ясен звук. Фокусът на музиката й никога не избягва, а нейни почитатели са редица майстори сред които и световно известни наши съвременници като Пиер-Анри Валад, Северино Гадзелони, Софи Шерие и др.

Флейтата се държи в страни под прав ъгъл и се полагат ръцете последователно лява и дясна, като едновременно държат инструмента и отварят и затварят отворите, за да се издава правилния тон. Флейтата се разделя на три части: глава, средно коляно и долно коляно, които се съединяват чрез т.нар. стави. Дължината на флейтите варира от 70 см до 2 метра.


Повече за SML Paris

SML Paris е известен производител на висококачествени духови инструменти. Основана в Париж през 1935 г., SML Paris разполага с пълна гама духови инструменти, подходящи за музикантите на различни етапи от кариерата - от начално ниво до професионалисти. Инструментите SML Paris могат да бъдат намерени в концертни зали и музикални училища по целия свят благодарение на отличната им репутация за страхотно качество и способност за изпълнения.